مارابیشتربشناسید...

سرویس های طلایی فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نمود .
خدمات سرویس های طلایی به لطف خداوند متعال ، همراهان و مشتریان وفادار روز به روز گسترده شد و هم اکنون با ارائه خدمات در دپارتمان های زیر همراه شما عزیزان هستیم.
دپارتمان گرافیک و چاپ : طراحی اوراق اداری و تبلیغاتی
دپارتمان چاپ : چاپ طراحی اوراق اداری و تبلیغاتی - انواع خدمات چاپ و بعد از چاپ
دپارتمان برنامه نویسی : طراحی و برنامه نویسی سایت های شخصی و دولتی - ساخت اپلیکیشن های اندرویدی و ربات های تلگرامی
دپارتمان تصویربرداری و تیزر سازی : عکاسی صنعتی - کارگردانی و تولید تیزر های تبلیغاتی
دپارتمان تبلیغات : تبلیغات فضای مجازی ، میدانی و شهری - تولید هدایای تبلیغاتی نوین - ایده پردازی های تبلیغاتی و ارائه مشاوره تبلیغاتی
دپارتمان اجرایی : برگزاری جشن ها ، همایش ها - بادکنک آرایی و اسپیس فریم و استیج بندی - پروژه های نصب و اجرای تبلیغاتی

همواره رضایت مشتریان یکی از اهداف اصلی مجموعه بوده و همچنان می کوشیم تا با ارائه بهترین خدمات و پشتیبانی ممکن اطمینان و رضایت شما عزیزان را بیش از بیش بدست آوریم.
سرویس های طلایی تمام شهرت و اعتبار خود را بی شک مدیون مشتریان است ، خوشحالیم که همچون گذشته (از طریق شماره های تماس ،فضای مجازی ، چت آنلاین و پست الکترونیکی) به لطفتان افتخار میزبانی شما را داریم.

رضایت مندی شما بهترین امتیاز برای ماست.

- درباره ما -
شما اینجا هستید: آموزشچاپآشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – CMYK و DPI

آشنایی با اصطلاحات طراحی و چاپ – CMYK و DPI


امروزه طراحان چاپی و چاپخانه‌ها بیشتر و بیشتر با انواع و اقسام رسانه‌های دیجیتال و چاپی کار می‌کنند. پس وقتی به آنها نگاه می‌کنیم می‌توانید، دنیایی از اصطلاحات تخصصی را با خود به همراه می‌آورند که هرساله نیز تعداد جدیدی به آنها اضافه می‌شوند. آگاهی از این اصطلاحات برای فعالان و مشتریان صنعت چاپ اهمیت بسیاری دارد. از همین رو، مجموعه‌ای از اصطلاحات مهم و پرکاربرد طراحی و چاپ را در مقالات سریالی معرفی و توصیف خواهیم کرد که البته در این قسمت دو موضوع CMYK و DPI را مطرح می‌کنیم.

DPI
اصطلاح DPI مخفف تعداد نقطه در هر اینچ است که کیفیت چاپی را نشان می‌دهد. بسیاری از چاپخانه‌ها برای ایجاد تصویر در هر اینچ مربع تعداد خاصی از نقاط بسیار ریز را استفاده می‌کنند، هرچقدر تعداد نقاط بیشتر باشد دقت و جزئیات آن بیشتر خواهد بود. اما به خاطر محدودیت بینایی، انسان تا تعداد نقاط خاصی در هر اینچ مربع قادرست ببیند. معمولا بسته به نوع کاغذ و چاپگر مورد استفاده، DPI 300 و DPI 600 میزان استاندارد بیشتر سفارش‌های چاپی هستند. به خاطر جلوگیری یا کاهش رنگ‌پریدگی و اشباع زیادی مرکب در کاغذ بهترست کاغذهای سبک‌وزن با DPI پایین‌تر چاپ ‌شوند. چاپگرهای لیزری روی کاغذ باکیفیت یا گلاسه اغلب اوقات با DPI بالاتری چاپ می‌کنند.

با افزایش DPI، سایز فایل نیز افزایش خواهد یافت. بهترست که برای حفظ کیفیت برای هر فایل DPI مناسبی را به کار ببرید.
در بیشتر نرم‌افزارهای طراحی (مانند فتوشاپ یا این‌دیزاین) ابزارهایی برای اندازه‌گیری DPI در طرح‌های چاپی قرار داده شده است. البته DPI در پروژه‌های دیجیتالی هیچ اهمیتی و فایده‌ای ندارد چراکه رزولوشن مانیتور با DPI اندازه‌گیری نمی‌شود. در واقع، رزولوشن تصاویر دیجیتالی با پیکسل اندازه‌گیری می‌شود. باید بدانید که DPI ابزاری نیست که با آن بتوان کیفیت یا اندازه تصویر را تغییر داد. با افزایش DPI دقت تصویر یا وضوح آن نیز بهتر نخواهد شد.

CMYK

CMYK به فرایند چاپی چهار رنگ (یا زینک) اشاره می‌کند. اکثر محصولات چاپی از مجلات و بروشور گرفته تا روزنامه و کارت ویزیت‌ها با الگوی رنگی CMYK چاپ می‌شوند. هر حرف اصطلاح CMYK مخفف یک رنگ مورد استفاده در این فراینده است. هر کدام از این حروف نماینده‌ی یکی به چهار رنگ اصلی مورد استفاده در این فرایند اشاره می‌کند.
حرف C از Cyan با تلفظ سایان؛ به معنی آبی متمایل به سبز؛
حرف M از Magenta با تلفظ ماژنتا و به معنی سرخابی؛
حرف Y از Yellow با تلفظ یلو؛ به معنی زرد؛
حرف K از Black با تلفظ بلک؛ به معنی مشکی؛

با ترکیب‌های متفاوت این چهار رنگ، رنگ دیگری به وجود می‌آید. روش‌های چاپی بر اساس چاپ CMYK هستند و مقادیر رنگی CMYK مربوطه برای بازتولید دقیق‌تر بکار می‌روند. رنگ‌ها با ترکیب مقادیر CMYK به دست می‌آید. به این ترتیب، رنگ‌ها باید مانند زیر تنظیم شده باشد:C=100 ، M=53، Y=O و K=47 (یا 47 0 53 100). هر رنگی مقدار خاصی دارد حتی اگر 0 باشد. با رنگ‌های CMYK طرح‌های چاپی شما یکنواخت‌تر خواهند بود. قبل از چاپ اسناد خود آنها را به رنگ‌های CMYK تبدیل کنید (چاپخانه‌ها باید قبل از چاپ اسناد، آنها را به CMYK تبدیل کنند).

price

پشتیبانی آنلاین